Тиждень української мови та писемності
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Учителі української мови і літератури А.М.Сальніков та Т.В.Малина проявили творчу ініціативу, підготували та провели Тиждень української мови та писемності.
З нагоди відкриття Тижня 6 листопада поточного року проведено урочиту лінійку на тему: «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної…», на якій вчитель А.М. Сальніков оголосив про відкриття Тижня української мови та писемності, ознайомив з основними заходами, закликав брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповів про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.
7 листопада п.р. 5-10 класи побували на відеоуроці «Від Нестора Літописця до ХХІ століття». Цього ж дня учні Неватківської філії відвідали творчі лабораторії в КЗ «Олександрівське НВО № 2»
8 листопада учні нашого закладу взяли участь у конкурсі читців поезії Мова наша - калинова», яку підготував і провів вчитель української мови і літератури А.М.Сальніков.
Також 8 листопада в рамках Тижня української мови і літератури була проведена інтерактивна гра «Знавці рідної мови» з учнями 5-6 класів. Діти в ігровій формі, що дуже їм подобається, поглибили свої знання з лексиології, фразеології, орфографії, морфології.
Домашнім завданням до даної гри стало написання казки, де юні знавці проявили творчу фантазію, за що отримали відповідні місця і солодкі призи від вчителя Малини Т.В., яка цю гру підготувала і провела.
9 листопада 18 Міжнародний конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика У цей день у нашій школі стартував шкільний етап конкурсу серед учнів 3-11 класів. У ньому взяло участь 9 учнів. Кращими визнані роботи Коржа Тимофія 4 клас та Тарана Вадима 7 клас.
О 12.30 учні разом із вчителями вшанували українську мову, долучившись до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності і продемонстрували тим самим солідарність з усіма, хто шанує українську мову, хто хоче, щоб українці спілкувалися рідною мовою і берегли її для нащадків.
10 листопада святкування продовжилося створенням літературного проекту «Поетична стіна». Всі учні мали можливість продемонструвати свої поетичні здібності.
Тож ми з впевненістю можемо сказати, що більше ніхто не зможе вирвати з нашої душі найцінніше – мову.