Бій за майбутнє України: 29 січня - День пам"яті полеглих у бою під Крутами.
Класні керівники провели тематичні години спілкування до річниці бою під Крутами. Ця подія в історії України - ще один привід згадати минуле і переосмислити уроки історії. Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.
Ще юнаки, ще майже діти, а навкруги і смерть, і кров.
“На порох стерти, перебити!” — іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти, народ цей — не перемогти!
Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.
Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітається правда із вимислом, міфами та спробами політичних спекуляцій.