Тиждень математики
Тиждень математики у Несватківській філії проходив під девізом: ,,Не махай на все рукою; не лінуйся, а учись, бо чого навчишся в класі – знадобиться ще колись’’.
У понеділок, 5 грудня, відбулося засідання в математичній залі ,, Ця цікава математика’’, який провела Сергійчук О.О. Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота. Такі заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяють розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмного матеріалу.
А також у понеділок було проведено конкурс на кращу математичну стінгазету. В конкурсі взяли учні 5-10 класів. Переможцями стали: Таран Вадим ( 7 клас), Гапонько Яна ( 7 клас), Жабокрицький Дмитро ( 7 клас), Гуненко Роман 7 клас) та Самокрайня Марина ( 10 клас).
У вівторок, 6 лютого, проведено конкурс цікавих задач між учнями 5 та 6 класів. Вчитель математики Якимчук Л.О. організував розв’язування цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення, вивчають елементи історії математики.
Команди «Математики» (капітан Дукач Анастасія) та команда «Юні математики» ( капітан Корж Олексій) зустрілися в очному двобої. Завдання і конкурси були різноманіті. Це і конкурс загадок, «бліц», художній конкурс, дидактична гра «Математичне лото», гра на час та конкурс капітанів. Активними учасниками конкурсів були - Дукч Анастасія та Яценко Роман ( 5 клас), Корж Олексій та Дубовская Інна ( 6 клас).
В напруженій боротьбі конкурс закінчиася бойовою нічією.
В цей день, згідно плану, учні 10 класу взяли участь в засіданні творчої учнівської лабораторії з математики на базі КЗ «Олександрівське НВО №2». Це дало їм змогу поглибити знання з предмету, розвинути навички пошукової та дослідницької діяльності, виявити творчі здібності.
У середу, 7 лютого, Коломієць В.О. між учнями 7-8 класів провела КВК «Знавці математики». Команди «Математики» ( 7 клас) та «Зірки» ( 8 клас) активно працювали. Учні проявили увагу, кмітливість, показали свої знання з математики. Із рахунком 53: 42 перемогу здобула команда «Математики» ( 7 клас). Найактивнішими учасниками конкурсу були: Таран Вадим – 7 клас, Местецький Антон - 7 клас, Жабокрицький Дмитро – 7 клас, Гуненко Роман – 7 клас, Кравченко Олександр - 8 клас, Колесник Вікторія - 8 клас, Михальчук Ірина - 8 клас.
У четвер, 8 лютого, з метою створення широких можливостей для переконань учнів у тому, що саме через математику лежить шлях до широкого ознайомлення з досягненнями навіть у загальних рисах пробуджує в учнів бажання до творчих шукань, до глибокого пізнання й оволодіння математичними знаннями було проведено Сергійчук О.О. брейн-ринг ,, Ми любимо математику’’ між учнями 9-10 класів. Переможцями стали учні 10 класу.
У п’ятницю, 9 лютого, Коломієць Вікторія Олександрівна провела змагання «Математичний калейдоскоп», між збірними командами 1 - 4 класів.
1 команда «Юні математики», 2 команда «Серце математики». Під час змагань учні проявили кмітливість, увагу. Активно працювали обидві команди, але перемогу з рахунком 32:29 здобула команда «Серце математики».
Активними учасниками змагань були учні 4-го клсу Ружинський Віталій, Корнієнко Ігор, Басюк Дарина та Дубенко Лілія.
Сергійчук Олександра Олексіївна разом з учнями працювала над створенням веб-квесту ,, Відсотки у житті людей’’.
Далеко не все в навчальному матеріалі може бути для учнів цікавим. І тоді в дію вступає чинник пізнавального інтересу – сам процес діяльності. Щоб спонукати учня до навчання, треба розвивати в ньому потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає що в самому процесі навчання він повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості. Шлях до цього полягає через різноманітну самостійну роботу учнів і створення ігрових нестандартних ситуацій.
Протягом тижня учні працювали над завданням веб-квесту. Ключовим запитанням слугувало ,, Яке практичне застосування відсотків’’. Для мотивації учнів до креативних роздумів вчитель математики Сергійчук О.О. запропонувала вислів: ,, Нажити багато грошей – хоробрість, зберегти їх – мудрість, а вміло витратити – мистецтво’’ В.Авербах.
Опрацювавши ментальну карту ,, Застосування відсотків’’, обгрунтовували разом з батьками застосування відсотків в різних галузях та сферах життя
( медицина, торгівля, економіка, політика, статистика, торгівля тощо…)