Тиждень української мови та літератури
З 5 по 9 листопада 2018 року в Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО№2» проходив Тиждень української мови та літератури.
Тиждень української мови та літератури - це можливість ще раз нагадати собі і оточуючим хто ми «і чиї ми діти». До участі у святі запрошувалися всі вихованці школи, під керівництвом учителів української мови та літератури вони мали можлиівсть продемонструвати свої здібності.
Тиждень походив під гаслом «Слово наше рідне - слово українське».
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- виховувати любов до нашої Батьківщини та рідної мови,
Тиждень розпочався 5 листопада з урочистої лінійки на тему «Історія української писемності», яку підготували учні 11 класу, на лінійці учні ознайомилися з планом проведення виховних заходів.
6 листопада в навчальному закладі проводився І (шкільний) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів
6 листопада вчитель української мови Малина Т.В.провела інтелектуальну гру «Дивослово» для учнів 6-7 класу та перегляд і обговорення сатирично – гумористичного сюжету, в якому піднімаються проблеми української мови в сучасному суспільстві. Перемогу отримали учні 7-го класу на чолі з капітаном команди - Хомутовською Валерією.
А вже 7 листопада учні 5 класу разом з вчителем української мови ШевченкоТ.І.та бібліотекарем Цалко Н.М. провели літературну вікторину «Сторінками творів цікаво мандрувати». Ця вікторина підвищила інтерес п’ятикласників до української казки як жанру літератури, дала змогу ознайомитися з книжками, котрі є у шкільній бібліотеці.
8 листопада відбулася науково-практична конференція «Історія української мови» під керівництвом вчителя української мови та літератури Сальнікова А.М.
Захід сприяв вихованню поваги не тільки до українського слова, але й зацікавленості до детального вивчення походження української мови . Така робота сприяла розвитку дослідницьких умінь учнів, навички самостійної роботи з додатковою літературою та створенню презентацій за обраною темою.
Учиця 10 класу Кравченко Н. та 11 класу Левенець К. виспупали з доповідями, супроводжуючи їх своїми презентаціями.
Мета цього заходу:
- повторити й узагальнити матеріал про походження рідної мов;
- дізнатися про життя батька української писемності- Нестора-Літописця - розвивати акторські та ораторські здібності, навички виразного читання;
- виховувати патріотичні почуття, свідому громадянську позицію, кращі людські якості.
Після завершення конференції учасники переглянули фільм про історію української мови, який підготував учень 10 класу Свирид О. У заході взяли участь учні 9- 11класів.
9 листопада, в День української писемності, учні 5-11 класів разом з учителем української мови та літератури Сальніковим А.М. долучилися до написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Також цього дня вчитель української мови Малини Т.В провела конкурс малюнків «Ілюструємо епізоди прочитаних творів» та конкурс казок. Активну участь в ньому взяли: Дубовская Інна ( 7 клас), Голубець Тетяна ( 7 клас), Саламашенко Олексій ( 6 клас), Задирака Карина (6 клас), Скічко Анастасія ( 6 клас).
Протягом Тижня учителями-словесниками на уроках української мови були проведені хвилинки грамотності, присвячені вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.
8 листопада в навчальному закладі проходив І етап ХІХ Міжнародного
конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
9 листопада відбулася церемонія нагородження переможців та активних учасників тижня. Діти отримали почесні грамоти та дипломи.