Тиждень зарубіжної літератури
Відповідно до наказу по КЗ «Олександрівське НВО №2», графіка проведення предметних Тижнів у Несватківській філії в період з 25.02 по 01.03. 2019 року проведено Тиждень зарубіжної літератури.
В рамках Тижня було заплановано ряд заходів, мета яких : поглибити знання школярів про зарубіжних письменників, викликати в учнів інтерес до читання, організувати пошукову, дослідницьку і самостійну роботи учнів за визначеними темами.
Упродовж п’яти днів учні демонстрували творчі здібності, ерудицію,брали активну участь у різних конкурсах та вікторинах. Під час проведення таких заходів вони дізнались багато цікавого про життя і творчість письменників, збагатили свої знання про кращі твори світової літератури, розвинули навички дослідження та інтерпретації прочитаного, тощо.
25.02 (понеділок) – День інформаційний.
Творча група в складі Аркуші Богдана, Левенець Каріни, Самокрайньої Марини, Хомутовської Вероніки (11 клас) та Местецького Антона (8 клас) підготували
тематичну загальношкільну лінійку «Україна в житті та творчості зарубіжних письменників».
Мета заходу: розкрити роль української культури в становленні світових митців; виховувати почуття гордості за історію нашої Батьківщини, пов’язану з багатьма славетними іменами.
Присутніх на лінійці ознайомлено з планом проведення Тижня, детально проінформовано про кожен із заходів. В кабінеті зарубіжної літератури обладнано виставку «Наші друзі - книги». Впродовж цього дня бажаючі взяти участь у Тижні могли отримати консультацію щодо підготовки до вікторин, ілюстрування, створення колажів.
26.02 (вівторок) – День буктрейлерів,
ілюстраторів прочитаних творів зарубіжних та українських авторів
Учні 1 – 4 класів взяли участь у конкурсі «Мій улюблений герой», створивши
колажі - анонси «Раджу прочитати», а саме:
Ганс Крістіан Андерсен. «Гидке каченя» (1 клас);
брати Грімм. «Бременські музиканти»та Шарль Перро. «Попелюшка» (2 клас);
брати Грімм. «Гензель і Гретель» (3 клас);
Шарль Перро. «Попелюшка» (4 клас).
Для 4 – 5 класів цікавим виявився перегляд буктрейлерів до таких творів світової та української літератур: Елеонор Портер. «Полліанна», Астрід Ліндгрен.
«Пеппі Довгапанчоха», Генріх Гейне. «Задзвени із глибини», Зірка Мензатюк.
«Таємниця козацької шаблі».
27.02 (середа) – День мистецтва
На зустріч у літературно -музичну вітальню «Чарівні звуки романсу» були запрошені учні
8 – 11 класів. Курченко Л.Б. як учитель музичного мистецтва допомогла присутнім зрозуміти, що романс – це основний жанр вокальної камерної музики, який після появи в Іспанії швидко завоював Європу. Твори, котрі прозвучали, полонили присутніх. Це «Берег любові» (слова Вадима Крищенка, музика Геннадія Татарченка) у виконанні Іво Бобула та Лілії Сандулеси; «Очі чёрные» (слова Євгена Гребінки, музика Флоріана Германа) у виконанні Дмитра Хворостовського; «Соловей» (слова Дельвіга, музика Аляб’єва);
«Береги» (слова Юрія Рибчинського, музика Володимира Засухіна) у виконанні Олександра Малініна; «Донізетті» у виконанні Лучано Павароттті та інші.
28.02(четвер) – День бібліотеки
Бібліотекар філії Цалко Н.М., завідувач сільської бібліотеки Бібко Ю.В. провели цікавий захід - відеофестиваль «ЇЇ величність книга», який відкрив учням історію виникнення цього дива. А вікторини за творами зарубіжних авторів дали змогу виявити знання творів і їх авторів. Особливо активними були Самокрайній Кирило, Ткаченко Геннадій, Черниченко Олексій (3 клас); Басюк Дарина, Бурих Владислав, Вихрист Крістіна, Дубенко Лілія, Корж Андрій, Корж Тимофій, Левенець Аліна (5 клас).
01.03 (п’ятниця) - День інтелекту «Розумники»
Гра – квест «Лабіринтами зарубіжної літератури», проведена Шевченко Т.І.,спонукала учнів 7 та 8 класів думати, аналізувати, виявляти вміння працювати в команді. Такий підхід допоміг вирішити проблеми, виконати завдання та «вийти» з «лабіринту зарубіжної літератури». Особливу ініціативу виявили Таран Вадим, Местецький Антон, Жабокрицький Дмитро (8 клас), Корж Олексій, Хомутовська Валерія, Голубець Тетяна, Пєтков Ігор (7 клас).