Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 51 людина

Тиждень біології та екології

Дата: 21 січня 2019 о 12:13
269 переглядів

З 14.01. по 18.01.2019 р. у Несватківській філії КЗ «Олександрівське НВО № 2» було проведено тиждень біології та екології.
Предметний тиждень з біології та екології у школі є ефективною формою
позакласної роботи. Він активізує пізнавальну діяльність учнів; поглиблює знання про різноманіття рослин та тварин, що покращує засвоєння навчальної програми; створює умови для творчості дітей; сприяє формуванню критичного мислення та інформаційної компетентності старшокласників, навичок пошуково-дослідницької роботи тощо.

Розпочався тиждень в понеділок 14.01.2019 р. зі знайомства з планом роботи.

Одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин. Аналіз статусу тварин у різні епохи та в різних країнах засвідчує, що між ставленням людей до тварин і рівнем духовного розвитку суспільства існує певна залежність. Саме тому тиждень було відкрито тематичною лінійкою «Наші домашні улюбленці». В підготовці  просвітницько-виховного відеоряду брали участь учні 10 класу Юрченко Юлія, Левенець Євгеній та Голубець Катерина. Хто були предками домашніх тварин і як людина їх приручила? Чи можна дружити з дикими тваринами? Як домашні улюбленці стають схожими на своїх господарів? Відповіді на ці запитання виховують гуманне ставлення до тварин, формують високий рівень еколого-етичної свідомості та культури молодого покоління.

Майже у кожної дитини є потреба проявити свої творчі нахили. Цю потребу учень може задовольнити в процесі виконання практичних завдань. З метою формування навичок і вмінь самостійної практичної діяльності учням 9-11 класу було запропоновано створити природничий квест. Свої знання з біології, креативність, гумор вони з успіхом втілили в завданнях. Ерудованість, винахідливість, здатність створити атмосферу позитивної взаємозалежності в колективі виявили учні Зеленько Віталій (9 клас), Дубовик Андрій (10 клас), Аркуша Богдан, Хомутовська Вероніка та Прищепа Дмитро (11 клас).

На виставці «Незвичайне в звичайному» учні 1-4 класів продемонстрували свої вироби з природніх матеріалів. У світі існує величезна кількість матеріалів, які прийнято називати "природні". Із самої назви стає ясно, що до природних матеріалів ставляться все те, що рясно підносить нам сама природа. Це предмети, які ми інколи навіть не помічаємо, і все те, що легко можна знайти, ледь вийдеш на прогулянку: гілочки, сучки, квіти, листя, шишки, солома, жолуді, хвоя, трава та ін.

Виготовлення виробів з природного матеріалу - цікава справа, але разом з тим - це праця. Майже ювелірна, кропітка, хоча захоплююча і дуже приємна, особливо - своїм результатом. Робота з природним матеріалом має велике значення для всебічного розвитку молодшого школяра. Зустріч з природою незмінно розширює уявлення дітей про навколишній світ, вчить їх уважно вдивлятися в різні явища. Крім цього, виконання робіт з природного матеріалу виховує дитячу майстерність, кмітливість, працьовитість, а ще це чудова школа естетичного виховання, що базується на формуванні у дітей художнього погляду на світ, на їх пошуки в навколишній дійсності деталей прекрасного.

Педагоги та психологи відзначають в предметно-практичної діяльності одну важливу обставину: оперуючи предметами, людина може наочніше «побачити» багато абстрактних зв'язків і понять. Тобто розумова діяльність полегшується, якщо вона супроводжується моторної, практичною діяльністю. Таким чином, суто інтелектуальні завдання – формування природничо-екологічного мислення - за допомогою предметно-практичних дій стають більш доступними, легше вирішуються. Свято синички – виготовлення годівничок для птахів – крок до пізнання природи.

Нещодавно в США було проведене он-лайн опитування, під керівництвом однієї з найбільших стоматологічних корпорацій Delta Dental. В опитуванні брали участь 926 дітей віком від 0 до 11 років та їх батьки. Виявилось, 40% дітей боятися лікувати зуби, так само, як їх мами и тата. І майже 30% малюків відчувають страх, незалежно від того, бояться їх батьки стоматологів чи ні. Але звички індивідуальної гігієни слід розробляти ще з самого дитинства - саме це є однією з гарантій здоров'я ротової порожнини.

Учні 7-8 класу (Голубець Тетяна, Корж Олексій, Дубовская Інна, Шпилевський Сергій, Таран Вадим), спираючись на свій власний досвід, спробували показати психо-емоційний стан при відвідуванні стоматолога. Сюжетно-рольова гра «В гостях у стоматолога» була пізнавальною і принесла учням купу позитивних емоцій. Вони навіть виявили бажання повторити свій акторський досвід перед молодшими школярами, бо впевнені, що зможуть переконати їх слідкувати за станом зубів, а в разі чого, не боятися відвідин лікаря.

В.О.Сухомлинський стверджував, що сама по собі природа не розвиває і не виховує. Залишивши дитину наодинці з нею, годі сподіватись, що вона під впливом навколишнього середовища стане розумною, глибоко моральною, непримиренною до зла. Тільки активна взаємодія з природою здатна виховувати найкращі людські якості. Навчити дітей розуміти мову довкілля, відчути себе його частиною, ставитися до природного оточення з любов'ю і бережливістю повинен дорослий.

Свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватися, починаючи з дитинства. Знання екологічних норм, закономірностей розвитку природи, знайомства з загадковим світом тварин, рослин, з особливостями їх поведінки, проблемами, які виникають в їх житті, дуже часто з вини людини, дадуть можливість кожному відчути особисту відповідальність за майбутнє природи. Свою екологічну культуру, погляди, переконання щодо відповідального ставлення до навколишнього природного середовища виявили учні 5-6 класів у своїх малюнках, об’єднаних темою «Я люблю природу».

Біологія – одна з найважливіших сучасних наук. Вона є не тільки способом вивчення живої природи, що є основним ресурсом людства, але й способом впливу на неї. Навчання біології має бути активним, цікавим, раціональним, максимально наближеним до життя. Предметний тиждень біології та екології сприяв вихованню і розвитку творчого потенціалу та соціальної активності учнів, формуванню системи гуманістичних цінностей школярів, у якій цінність природи і людини визначаються як провідні. Однак не варто зосереджуватися лише на прикладній цінності живої природи. Адже біологія – наука про найкрасивіші речі у світі! Жоден об’єкт досліджень інших наук не несе такої естетичної цінності, як жива природа! Квіти й метелики, птахи й звірі, домашнє кошеня і мальовничий пейзаж за вікном, золота рибка в акваріумі й навіть молодший брат – це все об’єкти вивчення біології. Адже найкрасивіше й найгармонічніше у світі – це живе! Заходи, проведені в рамках тижня, мали сказати учням: «Пам’ятайте, що ви вивчаєте дуже цікаву науку про чарівні явища та об’єкти».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.